Fudbaleri „Lovćena“ ostvarili su danas novu veliku pobjedu u borbi za plasman u Evropu. Neugodna tradicija na Obilića poljani napokon je srušena, pa sa podgorička „Budućnost“ sa Cetinja vraća poražena, prvi put nakon pola decenije. U derbiju 21. kola Prve Crnogorske fudbalske lige, „Lovćen“ je slavio rezultatom 2:0, a meč je obilježio izuzetan početak izabranika Mojaša Radonjića.

Bilo je to 90 minuta igre tokom kojih je potvrđeno da “Lovćen” posjeduje izuzetan kvalitet. Prvotimci najstarijeg prvoligaša djelovali su kao iskusna, borbena ekipa, krenuvši od prvog sudijskog zvižduka ofanzivno, a takav pristup još jednom je dao rezultata.

1lovcenbuducnost1

Meč na Obilića poljani odigran je u idealnim uslovima, uz najveću posjetu tokom tekuće sezone, s obzirom da je na cetinjskom stadionu bilo prisutno gotovo 1.500 navijača. „Lovćen“ je prvi put ove sezone nastupio u prugastoj opremi, no to nije uticalo na igru – baš kao i prije dvije sedmice protiv „Sutjeske“, naš tim bio je moćan, dominantan, ne dopuštajući da pitanje pobjednika dolazi u pitanje.

Za ekipu „Lovćena“, današnji derbi nije mogao biti otvoren na bolji način. Tek devet minuta igre bilo je sasvim dovoljno da naš tim stekne ubjedljivo vođstvo od 2:0, ali i da se u strijelce prvi put upišu Simović i Božović.

1lovcenbuducnost2

Već u trećem minutu, brojni domaći navijači su se radovali. Naime, „Lovćen“ je došao do vođstva već iz prve ozbiljnije prilike. Slobodan udarac izveo je Vuk Martinović, koji je odlično centrirao, a najspretniji u kaznenom prostoru gostiju bio je debitant u crveno – bijelom dresu Simović, koji je sa 11 metara glavom poslao loptu u Agovićevu mrežu.

Tek šest minuta kasnije, „Lovćen“ je udvostručio vođstvo. Iz potpune dominacije igrača u crveno – bijelom dresu, izrodila se velika šansa, na čijem je kraju defanzivac „Budućnosti“ Radunović bio prinuđen da u svom šesnaestercu sruši Balšu Radovića. Arbitar Šćepanović bez dvoumljenja je pokazao na ’bijelu tačku’. Odgovornost je preuzeo Božović, koji je bez poteškoća realizovao jedanaesterac i, baš kao i Simović, postigao svoj prvi gol za „Lovćen“.

1lovcenbuducnost3

Gosti iz Podgorice tokom prvog dijela igre bili su gotovo bezopasni, a izabranici Mojaša Radonjića kao da su bili zadovoljni stečenom prednošću. Većih uzbuđenja pred oba gola gotovo da nije bilo, sve do 36. minuta, kada je Bogdanović, nakon duela sa Radunovićem, srušen u šesnaestercu „Budućnosti“, a sudija Šćepanović procijenio je kako ovog puta nije bilo prekršaja.

„Lovćen“ je umalo stekao još veću prednost u 41. minutu. Božović je dobro asistirao Brnoviću, no dobrom intervencijom istakao se gostujući golman Agović. „Budućnost“ je stvorila prvu veću priliku u 45. minutu. Dobro je šutirao Radunović, ali je golman Perović bio na pravom mjestu.

1lovcenbuducnost4

Bilo je to sve iz prvog poluvremena, koje je u potpunosti pripalo našem timu. Domaći simpatizeri mogli su biti više nego zadovoljni viđenim, a izabranici Mojaša Radonjića stečenim kapitalom od dva gola viška, koji je garantovao mirniji ulazak u nastavak utakmice.

Nastavak je počeo uz nekoliko pokušaja „Budućnosti“, ali gosti gotovo ni u jednoj od tih prilika nijesu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti Perovićevom golu. Izuzetak se dogodio u 54. minutu, kada je Rogošić odlično šutirao, a naš golman još jednom dobro intervenisao.

1lovcenbuducnost7

U 70. minutu, naš prvotimac Nenad Brnović, zbog prekršaja pred kaznenim prostorom, dobio je drugi žuti karton, te je „Lovćen“ posljednjih 20 minuta igre proveo sa 10 igrača u polju. Nije se to, međutim, naročito odrazilo na igru “Lovćena” – naš tim mirno je priveo meč kraju i osvojio nova tri boda.

Naredno prvenstveno kolo donosi novo veliko iskušenje za naš tim, koji će biti gost „Rudara“ u Pljevljima. Time će biti okončan i drugi krug najjačeg domaćeg šampionata, nakon kojeg slijedi i odlučujućih 11 kola.