„Lovćen“ se sa sva tri boda vraća sa gostovanja „Rudaru“ u Pljevljima. Naši fudbaleri trijumfovali su rezultatom 2:1, čime su, makar na dan, dospjeli na drugu poziciju na prvoligaškoj tabeli.

Današnja pobjeda „Lovćena“ bila je sasvim zaslužena. Izabranici Mojaša Radonjića predstavili su se pljevaljskoj publici u odličnom izdanju, opravdavši mjesto koje zauzimaju na prvoligaškoj tabeli.
Bio je to peti proljećni meč u seriji “Lovćena” bez poraza, ali i prva pobjeda u gostima tokom drugog dijela sezone.

rudarlovcen1

Meč pod Golubinjom otvoren je sa nekoliko šansi pred oba gola, a više uspjeha imao je „Lovćen“. Naime, naš tim došao je do vođstva već u 14. minutu. Božović je odlično proigrao japanskog internacionalca Hira, koji je dobro šutirao sa distance od 15 metara – a lopta je završila u Radanovićevoj mreži. Japanski fudbaler time je na svom četvrtom nastupu postigao prvi pogodak za „Lovćen“.

Tek dva minuta kasnije, „Lovćen“ je bio u velikoj prilici da uveća prednost. Na dvadesetak metara od gola domaćih, loptu je primio Radović, a nakon odličnog solo prodora, tokom kojeg je ’izbacio’ i golmana Radanovića, šutirao je pored stative.

Uslijedila je inicijativa domaćeg tima. Već u 17. minutu, nakon gužve u šesnaestercu „Lovćena“, izrodila se odlična prilika za Tomaševića, ali je golman Perović bio na visini zadatka. Desetak minuta kasnije, u šansi za poravnanje bio je Kato, ali se mreža „Lovćena“ ni ovog puta nije zatresla.

rudarlovcen2

Nova prilika za „Lovćen“ uslijedila je u 34. minutu. Božović je proigrao Radovića, koji je opet bio usamljen pred golmanom domaćih. Novo slavlje „Lovćena“ intervencijom je spriječio Radanović.

Iako je „Rudar“ u prvom poluvremenu imao veći posjed, fudbaleri „Lovćena“ bili su konkretniji. Naš tim odigrao je odlično poluvrijeme, uz maksimalnu sigurnost u igri. Rezultat takvog odnosa snaga bila je minimalna prednost najstarijeg crnogorskog prvoligaša.

Početak nastavka donio je rezultatsko poravnanje. Naime, u 52. minutu, nakon naizgled ne toliko opasne situacije, Igumanović je uputio dobar centaršut sa lijeve strane, Bajić je na prvoj stativi propustio da savlada Perovića, no to je učinio Gačević, koji je poslao loptu u lijevi ugao mreže. Golman „Lovćena“ Perović savladan je nakon 358 minuta bez primljenog gola, a Pljevljaci su se vratili u igru za sva tri boda.

Nije u drugom dijelu gledana naročito lijepa igra. Za razliku od prvog poluvremena, oba sastava igrala su nervoznije, a krajnje borbena igra rezultirala je povremenim polušansama. Tako je bilo sve do 75. minuta, kada je Hirofumi Ueda propustio stopostotnu šansu. Naime, japanskog fudbalera odlično je uposlio Radović, no u samoj realizaciji, Hiro je sa nekoliko metara poslao loptu uz stativu Radanovićevog gola.

rudarlovcen3

Bila je to najava za ono što je uslijedilo pet minuta kasnije – izvanrednu današnju partiju, Draško Božović krunisao je sjajnim golom. Naš napadač, nakon asistencije Vujanovića, uputio je izuzetan šut sa distance od 18 metara – pravo u gol domaćeg tima.

Domaći sastav nije imao snage za još jedno poravnanje, a naši igrači mirno su kraju priveli meč u kojem su prikazali odličnu igru.

„Lovćen“ se sada nalazi na drugoj poziciji prvoligaške tabele, uz dva boda više od „Čelika“. Ipak, kako Nikšićani sjutra gostuju „Budućnosti“, i dalje nije izvjesno sa kim će „Lovćen“ igrati u srijedu na početku trećeg kruga takmičenja. Naime, ukoliko „Čelik“ sjutra savlada „Budućnost“, „Lovćen“ će u 23. kolu gostovati jedanaestoplasiranom „Mogrenu“. U slučaju pobjede „Budućnosti“ ili remija, „Lovćen“ će u srijedu igrati protiv desetoplasirane „Mladosti“ u Podgorici.

Rudar – Lovćen 1:2 (0:1)

Pljevlja, stadion pod Golubinjom, gledalaca: 1.000
Sudija: Milačić (Podgorica)

0:1 – Hiro 14’
1:1 – Gačević 52’
1:2 – Božović 80’

RUDAR: Radanović, Tomašević (Gazivoda), Nestorović, Mijušković, Sekulić, Kato, Gačević, Vlahović, Fatić (Noma), Bajić (Talović), Igumanović.

LOVĆEN: Perović, Kosović, V. Martinović, Tatar, Simović, Radović, Radunović, Bogdanović, Hiro (N. Vujović), Merdović (Vujanović), Božović (Perutović).