“Lovćen” je danas slavio laku i ubjedljivu pobjedu na gostovanju ekipi “Mladosti”. U okviru 23. kola Prve Crnogorske fudbalske lige, podgorički prvoligaš savladan je na Starom aerodromu sa 4:2.

Bila je to utakmica u kojoj je “Lovćen” dominirao. Već od samog početka, bilo je jasno kako će “Mladost” teško moći da se suprotstavi raspoloženim igračima Mojaša Radonjića, koji već šest mečeva ne znaju za poraz.

“Lovćen” je danas ostvario treći uzastopni trijumf u domaćem šampionatu i tako se učvrstio na drugoj poziciji prvoligaške tabele, s obzirom da sada ima pet bodova više od trećeplasiranog “Čelika”.

fotomladostlovcen2

Meč na Starom aerodromu počeo je ofanzivom “Lovćena”, koja je još jednom urodila plodom. Naime, baš kako je to bilo i na prethodnim susretima protiv “Budućnosti” i “Rudara”, cetinjski prvoligaš do prednosti je stigao prilično rano. Igrao se 12. minut, a na kraju dobre akcije našeg tima, Draško Božović odlično je asistirao Luki Merdoviću, koji je zatresao mrežu golmana Dragojevića.

Iako se u narednom vremenu borba vodila na sredini terena, “Lovćen” je djelovao kao neuporedivo bolji protivnik. Iz takvog odnosa snaga, naš tim je udvostručio prednost već u 29. minutu. Sa lijeve strane odličan centaršut uputio je Vuk Martinović, a na pravom mjestu bio je Hirofumi Ueda, te su brojni gostujući navijači opet bili na nogama… Bio je to drugi pogodak japanskog internacionalca u dresu “Lovćena”.

Posljednja trećina prvog poluvremena donijela je manje uzbuđenja, pri čemu je “Lovćen” održao terensku inicijativu, no bez izrazitijih šansi da dodatno uveća prednost. Domaći tim tokom prvog dijela igre imao je svojih prilika, no Perović se nije dao savladati.

fotomladostlovcen1

Početak nastavka donio je blagu inicijativu Podgoričana, koji ipak nijesu uspjeli doći do ozbiljnije prilike. “Lovćen” je prvi put zaprijetio u 60. minutu, kada je Hiro dobro šutirao sa 16 metara, a golman Dragojević intervenisao. Već u sljedećem napadu, “Mladost” je mogla do gola – Vukčević je bio u stopostotnoj šansi, ali je šutirao pored stative.

Ukoliko je danas i postojalo, pitanje pobjednika definitivno je riješeno u 62. minutu. Draško Božović srušen je u šesnaestercu “Mladosti”, a sudija Novović opravdano je pokazao na ‘bijelu tačku’. Jedanaesterac je izveo kapiten Vladan Tatar, koji je lako savladao Dragojevića i doveo “Lovćen” do visoke prednosti.

Cetinjski prvoligaš u narednih desetak minuta mogao je do još ubjedljivije prednosti – prvo je, nakon asistencije Merdovića, dobro pokušao Hiro, a nedugo zatim Dragojevićevom golu zaprijetio je i Vujanović.

fotomladostlovcen3

“Mladost” je uspjela smanjiti zaostatak u 70. minutu. Mugoša je uputio centaršut, a naš prvotimac Radunović postigao je autogol. Ipak, tek tri minuta kasnije, viđen je novi pogodak naše ekipe. U šesnaestercu “Mladosti” opet je srušen Božović, koji je ovog puta i izveo jedanaesterac, te je “Mladost” opet bila u zaostatku od tri gola.

Domaći tim do kraja je uspio ublažiti poraz, i to u 87. minutu, kada je Zečević postigao lijep gol sa oko 20 metara.

Cilj je ostvaren. “Lovćen” se sa još jednog gostovanja vraća sa tri osvojena boda. U sljedećem, 24. kolu, koje je na programu u subotu, “Lovćen” će biti domaćin ekipi “Grblja”.