“Lovćen” je još jednom bio ubjedljiv protiv “Zete”. Naš tim slavio je u duelu 26. kola rezultatom 4:0, a što je jednako važno – cetinjski prvoligaš sada se nalazi na svega bod zaostatka u odnosu na prvoplasiranu “Sutjesku”.

Bio je to meč u kojem je “Lovćen” konstantno napadao, a igra “Zete” zasnivala se na odbrani. Ipak, bolji tim danas je zasluženo slavio, i to nakon serije golova u nastavku utakmice.

Našem timu bila su potrebna 54 minuta da probiju bunker gostiju, no onda je uslijedila prava goleada. “Lovćen” je, baš kako je to bilo i tokom jesenje polusezone, ispratio goste iz Golubovaca sa četiri pogotka i time ostvario šestu uzastopnu pobjedu tokom  proljeća.

“Lovćen” je, uz to, na izuzetan način iskoristio remi “Sutjeske” i “Rudara” kraj Bistrice, pa je naš tim sada od prvog mjesta udaljen za svega jedan bod.

20140412_215420

Prvi dio igre otvoren je potpunom ofanzivom “Lovćena”. Naš tim već od prvog minuta vršio je pritisak na polovini gostiju, što je rezultiralo serijom izglednih prilika pred golom Gačevića. Najveću među njima, u 13. minutu, imao je Nikola Draganić. Naime, nakon odličnog centaršuta Božovića iz kornera, Draganić je odlično šutirao glavom, no dobrom intervencijom istakao se golman gostiju.

U drugom dijelu prvog poluvremena, pritisak našeg tima kao da je donekle oslabio, što su gosti iskoristili i u 27. minutu stvorili jedinu priliku u prvom period igre. Popović je šutirao sa 17 metara, no lako je intervenisao Perović.

20140412_215645

Naš tim do vođstva je mogao i u 31. minutu, kada je odlično šutirao Martinović, no pored gola. Do isteka 45. minuta, “Lovćen” je napadao, naši igrači pokušavali su i iz kontri, ali rezultat se nije mijenjao.

Brojna publika na Obilića poljani u nastavku nije morala puno da čeka na vođstvo “Lovćena”. Naime, u 54. minutu, u šesnaestercu gostiju rukom je igrao Čolaković,sudija Savović pokazao je na ‘bijelu tačku’, a iz jedanaesterca je mrežu Golubovčana pogodio Draško Božović.

U 73. minutu, Božović je šutem iskosa iznenadio golmana Gačevića, ali rezultat se nije mijenjao.

Ipak, bedem “Zete” u finišu je popustio – “Lovćen” je postigao još tri gola i tako na kraji slavio ubjedljivu pobjedu. Drugi gol naš je tim postigao u 83. minutu – nakon sjajnog solo prodora, Balša Radović sa lijeve je strane smjestio loptu u nebranjeni dio gostujuće mreže.

20140412_222336

U 90. minutu, uslijedilo je novo slavlje domaćih navijača. Nenad Brnović odlično je centrirao iz kornera, a u strijelce se ovog puta upisao Dejan Bogdanović. Konačnih 4:0 postavio je Hirofumi Ueda u trećem minutu nadoknade, te je “Lovćen” na izuzetan način krunisao novu prvenstvenu pobjedu.

Naš tim u narednom će kolu biti gost “Mornara” u Baru. Meč je na programu naredne subote, a duel na “Topolici” biće i moguća prilika da naš tim eventualno, prvi put tokom sezone, dođe i do prve pozicije na prvoligaškoj tabeli.

Lovćen – Zeta 4:0 (0:0)