„Lovćen“ će naredne sezone nastupiti u evropskim klupskim takmičenjima. To je sada i zvanično, nakon što je naš tim, u okviru 31. prvenstvenog kola, savladao sastav „Dečića“, rezultatom 4:2 (3:0).

Kako se i očekivalo, današnji meč donio je nadmoćnu igru našeg tima protiv Tuzana, koje očekuje selidba u niži takmičarski rang. Da dileme o pobjedniku neće biti, bilo je poznato već nakon desetak minuta, kada je „Lovćen“ već vodio sa 2:0, zahvaljujući pogocima raspoloženog Nikole Draganića.

Današnjom pobjedom, „Lovćen“ je, prvi put u klupskoj istoriji, i zvanično obezbijedio nastup u evropskim klupskim takmičenjima za sezonu 2014/15. A da li će najstariji crnogorski fudbalski klub od jula početi nastup u Ligi šampiona ili Ligi Evrope, biće znatno jasnije nakon narednog vikenda, kada je u Nikšiću na programu derbi sezone između „Sutjeske“ i „Lovćena“.

lovcendecic

Oba rivala na Obilića poljani danas su nastupila u izmijenjenom sastavu, no to nije uticalo da naš tim ne opravda ulogu izrazitog favorita. Naime, već od uvodnog dijela, bilo je jasno da će tri boda pripasti „Lovćenu“.

„Lovćen“ je do vođstva došao iz prve ozbiljnije šanse. Naime, u 6. minutu, Vuk Martinović odlično je izveo korner, a u šesnaestercu Tuzana najspretniji je bio Nikola Draganić, koji je glavom sproveo loptu u mrežu.

Samo četiri minuta kasnije, „Lovćen“ je udvostručio vođstvo a u glavnoj ulozi opet je bio danas odlični Nikola Draganić. Naime, nakon duplog pasa sa Hirom, Draganić je lijepo šutirao sa desetak metara, a lopta je još jednom završila na pravom mjestu.

„Dečić“ je u nastavku imao dvije izgledne prilike preko Pepića i Seratlića, ali je naredni pogodak opet viđen na suprotnoj strani. Igrao se 33. minut, kada je Nikola Draganić dobro izveo slobodan udarac, a lopta se odbila od stative i došla do Dejana Bogdanovića, koji je sa desetak metara postigao svoj peti ovosezonski pogodak.

lovcendecic1

Nastavak utakmice imao je nešto monotoniji tok, a gosti su u 70. minutu uspjeli postići počasni pogodak. Strijelac je bio Pepić.

Ipak, u 77. minutu, „Lovćen“ je uspio doći i do četvrtog gola. Nakon centaršuta Nikole Draganića, gostujući prvotimac Pepić pokušao je intervenisati, ali je loptu sproveo u – sopstvenu mrežu. U 85. minutu, ‘rezervista’ gostiju Akosta smanjio je na 4:2.

Narednih sedam dana za „Lovćen“ će obilježiti dva velika susreta. U prvom koji slijedi, naš tim u srijedu će, u finalu Kupa Crne Gore, odmjeriti snage protiv podgoričke „Mladosti“. Meč na stadionu pod Goricom na programu je u 20:30 časova.

Sljedeće subote, slijedi i najvažnijih 90 minuta u borbi za titulu. „Lovćen“ će biti gost „Sutjeske“ u Nikšiću, a meč počinje u 17:30 časova.