“Lovćen” je remijem debitovao na evropskoj sceni! U odličnoj atmosferi na Koševu, naš je klub u prvom duelu prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope odigrao bez golova protiv sarajevskog “Željezničara”.

Naš klub ostvario je rezultat koji obećava uoči revanša. Tokom večerašnje utakmice, domaći tim češće je napadao, no ni naš sastav nije bio bez prilika. Ipak, “Lovćen” je do remija došao prevashodno zahvaljujući požrtvovanoj igri u odbrani.

Meč na stadionu “Asim Ferhatović Hase” odigran je u izuzetno lijepom ambijentu, pred oko 7.000 navijača. “Lovćen” je imao podršku više od 200 simpatizera, među kojima je stotinka njih bilo smješteno na sjevernoj tribini, a jednak broj i na zapadu.

Prvi dio igre donio je nešto konkretniji nastup Sarajlija, no “Lovćen” u tom dijelu nije prikazao previše respekta prema jednom od najvećih imena eks-jugoslovenskog klupskog fudbala. Naprotiv. Naši prvotimci u nekoliko su situacija bili nadomak vođstva, što se posebno odnosi na 33. minut, kada je domaći golman Antolović nespretnom intervencijom umalo donio prednost našoj ekipi. U nastavku, više prilika imao je domaći tim, ali je defanzivna linija “Lovćena”, predvođena večeras odličnim golmanom Jovanom Perovićem bila nepremostiva prepreka za napadače sarajevskog sastava.

zeljlov2

Uvodni dio obilježila je blaga inicijativa domaćeg tima, no najkonkretniju priliku imao je “Lovćen”. Naime, naš je tim u petom minutu prvi put zaprijetio Antoloviću. Bogdanović je odložio loptu Božoviću, koji je sa petnaestak metara iskosa odlično šutirao, a lopta je otišla tik uz lijevu stativu sarajevskog kluba.

Sa druge strane, početni period utakmice obilježio je i dobar šut Kvesića, koji je pokušao sa ivice šesnaesterca, ali je Perović intervenisao bez poteškoća.

“Željezničar” je u narednom period svoje prilike tražio iz prekida, prevashodno iz kornera, ali napadači bosansko-hercegovačkog sastava nijesu mogli do izglednije šanse. Tako je bilo sve do 23. minuta, kada je Peroviću ozbiljnije priprijetio Stanić koji nije bio precizan, a koji je – kako je pomoćni arbitar naknadno pokazao – bio i u ofsajdu.

zeljlov3

Dva minuta kasnije, “Lovćen” je izveo prvi korner. Centaršut je uputio Martinović, lopta je došla do Tatara koji je pokušao glavom, no Antolović se istakao intervencijom.

Nakon pola sata igre, Tomić se našao u situaciji ‘jedan na jedan’ sa našim golmanom Perovićem, koji se istakao još jednom sjajnom intervencijom.

U 33. minutu, “Lovćen” je umalo stigao do vođstva. Kosović je šutirao sa distance od dvadesetak metara, a golman Antolović nespretno je intervenisao, pri čemu je nekako uspio poslati loptu neposredno iznad prečke svog gola.

U prvom dijelu igre, posebno se istakao naš golman Jovan Perović, koji je u više navrata bravuroznim intervencijama sačuvao mrežu.

Drugi dio počeo je uz nekoliko polušansi pred oba gola, a “Lovćen” je bio u prilici da dođe do vođstva u 49. minutu. Božović je zaprijetio iz slobodnog udarca, ali ne dovoljno precizno. Na drugoj polovini, u 53. minutu, poslije kornera dobro je pokušao Zeljković, no početni rezultat ostao je nepromijenjen.

zeljlov5

U 60. minutu, domaći kapiten Stanić istakao se dobrim prodorom, nakon kojeg je uslijedio korner i centaršut Sadikovića, ali i još jedna sjajna reakcija Jovana Perovića. Bio je to period u kojem je “Željezničar” vršio pritisak na našoj polovini. Redom su pokušavali Stanić, Turković i Sadiković – bile su to dobre prilike, ali i odlične intervencije Perovića, a zatim i reakcije naše odbrane.

U drugom dijelu nastavka, naš je tim igrao nešto ofanzivnije, a u 76. minutu iz kornera koji je izveo Božović, izrodila su se dva pokušaja iz kojih, ipak, nije bilo veće opasnosti po gol sarajevskog sastava.

U 86. minutu viđena je prva nesportska scena, kada je Tomić van granica igrališta faulirao Brnovića, nakon čega je uslijedila gužva u kojoj su učestvovali igrači oba tima. Epilog svega bio je žuti karton za Tomića.

Posljednji pokušaji domaćioh da dođu do minimalne prednosti uoči revanša viđeni su u nadoknadi. Najveću šansu imao je Bučan u drugom minutu nadoknade, no sa njegovim pokušajem nestale su nade domaće publike da bi “Željezničar” mogao do pobjede protiv crnogorskog debitanta u Evropi.

Odluka o putniku u drugo kolo, dakle, pašće za sedam dana, kada će “Lovćen” biti domaćin “Željezničaru”, i to na stadionu pod Malim brdom, sa početkom u 17:30 časova.

zeljlov7

“Željezničar” – “Lovćen” 0:0

Sarajevo, stadion “Asim Ferhatović Hase”, gledalaca: 7.000.
Sudija: Borg (Malta), pomoćnici: Spitieri, Francalanza (Malta)
Delegat: Barutta (Njemačka)

Žuti kartoni: Tomić, Čolić (“Željezničar”), Radunović (“Lovćen”)

ŽELJEZNIČAR: Antolović, Čolić, Zeljković, Bogdanović, Kvesić, Bučan, Stanić, Sadiković (Svraka), Tomić, Hasanović (Jamak), Turković (Bajić).

LOVĆEN: Perović, Radunović, Martinović (Đurović), Tatar, Simović, Kosović, Brnović, Radović, Božović, Bogdanović, Merdović (N. Draganić).

Pitaj ili komentariši

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо
Arhiva objava