Fudbaleri “Lovćena” eliminisani su iz Lige Evrope. U revanš susretu prvog kvalifikacionog kola, “Lovćen” je u Petrovcu poražen od sarajevskog “Željezničara” rezultatom 1:0.

U odličnoj atmosferi na stadionu pod Malim brdom, koju je karakterisalo izuzetno korektno navijanje pristalica oba rivala, sarajevski je klub do pobjede došao prevashodno zahvaljujući strpljenju i koncentraciji.

Bio je to meč u kojem je “Lovćen” već u 13. minutu ostao sa igračem manje u polju, s obzirom da je Bogdanoviću pokazan direktni crveni karton. Iako je “Lovćen” bio bolji u prvom poluvremenu, bio je to momenat koji je – kako će se ispostaviti – znatno uticao na izdanje našeg tima, koji je od 57. minuta bio i u rezultatskom zaostatku.

2

Sa druge strane, gosti iz Sarajeva bili su strpljivi, čekali su svoju šansu i na kraju obezbijedili prolaz u narednu kvalifikacionu rundu, gdje će odmjeriti snage sa skopskim “Metalurgom”.

Naši fudbaleri kao das u u današnji meč ušli uz dozu nervoze, što ih je skupo koštalo, i to već pomenutom kaznom za Bogdanovića.

Već od početka susreta, današnji rivali krenuli su ofanzivno, a najzapaženija prilika viđena je već u drugom minutu pred golom Antolovića. Naime, slobodan udarac sa ivice šesnaesterca izveo je Vuk Martinović, ali je lopta otišla iznad gola.

3

Premda ni gosti nijesu bili bezopasni, ostaje utisak da je “Lovćen” bio bolji rival tokom prvih desetak minuta današnje utakmice. Ipak, u 13. minutu, naš je tim ostao sa deset igrača u polju. Naime, nakon verbalnog duela Bogdanovića i Bučana, naš je prvotimac oborio protivničkog igrača, pa mu je arbitar Dingert bez mnogo dvoumljenja pokazao put u svlačionicu.

Iako oslabljen, naš je tim nastavio sa pritiskom na protivničkoj polovini, a u 17. minutu sa oko 25 metara odlično šutirao je Draško Božović, no od vodećeg pogotka našu su ekipu u tom momentu dijelili centimetri – lopta je otišla tik iznad prečke.

U prvom dijelu prvog poluvremena, najveća prilika na suprotnoj strani dogodila se u 22. minutu. Nakon uigrane akcije gostiju, Tomislav Tomić izašao je sam ispred golmana Perovića – šutirao je odlično, ali je naš čuvar mreže još bolje intervenisao.

Uslijedio je pritisak naših ofanzivaca iz kojeg se izrodilo nekoliko prilika, ali rezultat se nije mijenjao. Bez novih konkretnijih prilika na obje strane, prvo poluvrijeme privedeno je kraju.

4

Drugo poluvrijeme otvoreno je uz dominantniju igru sarajevskog sastava, koji u uvodnim minutima, ipak, nije mogao do konkretnije šanse. No, nije se dugo čekalo na gol.

“Željezničar” je do vođstva i prolaza u drugo kvalifikaciono kolo došao u 57. minutu. Nakon brze akcije po desnoj strani, sa ivice šesnaesterca centrirao je Benjamin Čolić, a poslije slabe reakcije odbrane “Lovćena”, lopta je došla do Sadikovića koji je poslao u lijevi dio mreže našeg gola.

5

Prvu ozbiljniju priliku za naš tim u nastavku imao je Božović u 61. minutu, da bi koji minut kasnije isti igrač pokušao iz slobodnog udarca, ali je rezultat ostao nepromijenjen. U 68. minutu, viđen je i atraktivan šut Balše Radovića, koji se nalazio na desnoj strani kaznenog prostora, ali se golman Antolović nije dao iznenaditi.

Naš klub do kraja je imao još nekoliko pokušaja. Vrijedi izdvojiti šuteve Nenada Brnovića i Luke Vujanovića, ali “Lovćen” danas nije mogao do izjednačenja.

“Lovćen” na svom evropskom debiju, ipak, nije razočarao. Naši igrači su u oba duela prikazali izuzetnu borbenost i zalaganje, zbog čega zaslužuju posebne čestitke. Evropska sezona je završena, a do početka novog domaćeg fudbalskog prvenstvenog ciklusa ostalo je manje od mjesec. A tada, slijede borbe “Lovćena” za nove trofeje…