Tradicija nepobjedivosti “Lovćena” na gostovanjima podgoričkoj “Mladosti” srušena je na današnjoj premijeri sezone 2014/15. U duelu finalista prošlogodišnjeg Kupa Crne Gore, tri boda pripala su Podgoričanima, koji su slavili rezultatom 1:0.

Na Starom aerodromu nijesmo gledali naročito lijepu utakmicu, što posebno važi za prvi dio igre. Drugo poluvrijeme donijelo je više uzbuđenja, ali ne i naročito kvalitetniju predstavu. Ostaje utisak da je „Lovćen“ pružio izdanje koje je daleko ispod realnih mogućnosti.

mladostlovcen2

Današnju utakmicu obilježilo je i isključenje šefa stručnog štaba „Lovćena“ Mojaša Radonjića u 43. minutu, nakon navodnog prigovora sudiji Radovanoviću.

Meč u Podgorici odigran je u teškim uslovima – po jakoj vrućini, uz temperaturu od 34 stepena. Ta činjenica nije sputala navijače „Lovćena“, koji su i ovog puta u velikom broju bili prisutni na Starom aerodromu.

Oba tima u današnji su susret ušla sa dozom opreza, pa za uvodnih desetak minuta igre nije bilo konkretnijih pokušaja. Tokom prvih 25 minuta, terenska inicijativa pripala je „Mladosti“, koja ipak nije uspijevala doći do prednosti.

Preostalih dvadesetak minuta prvog dijela donijelo je nešto bolju igru izabranika Mojaša Radonjića, pri čemu je najizgledniju priliku imao Nikola Vujović, čiji je šut završio pored gola podgoričkog sastava.

mladostlovcen1

Najizgledniju šansu u prvom poluvremenu, u 37. minutu, imali su domaći. Odlično je šutirao Bogdan Milić, ali se sjajnom intervencijom istakao naš golman Jovan Perović.

Čini se najuzbudljiviji momenat dogodio se u 43. minutu, kada je šef stručnog štaba našeg tima Mojaš Radonjić dobio crveni karton. Naime, strateg „Lovćena“ isključen je, kako je navedeno, zbog prigovora sudiji Predragu Radovanoviću, te je morao napustiti teren stadiona na Starom aerodromu.

Nastavak je počeo nešto ofanzivnijom igrom „Lovćena“, koja međutim nije rezultirala ozbiljnijim prijetnjama po Radulovićevu mrežu.  Zapravo, naš tim tokom drugog dijela igre gotovo da nije stvorio nijednu konkretnu šansu za postizanje prvog ovosezonskog gola.

„Mladost“ je, sa druge strane, bila konkretnija, pa je u 56. minutu mogla do vođstva. Bila je to velika šansa u kojoj su učestvovali Đalac i Jovanović, nakon čega je dobro šutirao Milić, ali je čuvar mreže „Lovćena“ još jednom bio bravurozan.

mladostlovcen

Međutim, Podgoričani su kroz pet minuta došli do vođstva. Bio je to ’poklon’ za domaće. Delić je pogriješio pri dodavanju ka sredini terena, lopta je došla do Đalca koji je nakon prodora pogodio mrežu. Taj je momenat i odlučio današnju utakmicu.

„Lovćen“ je danas u Podgorici mogao, na kraju i morao bolje. Ipak, bila je to tek prva od 33 prvenstvene utakmice, pa ostaje nada da ćemo već od narednog vikenda pratiti ’crveno-bijele’ u boljem izdanju.

U drugom kolu, koje je na programu za sedam dana, očekuje nas veliki derbi na Obilića poljani. Iako je tek početak šampionata, aktuelni osvajač Kupa ugostiće prvaka – ekipu „Sutjeske“.