Fudbaleri Lovćena upisali su peti ovosezonski trijumf. Naš tim danas je u Beranama deklasirao istoimenog domaćina, savladavši ga sa čak 5:0.

4

BERANE : LOVĆEN  0:5 (0:2)

Stadion: Pod Bogavskim brdom. Gledalaca: oko 1000. Sudija: Miloš Novović (Podgorica). Pomoćnici: Nikola Radulović i Veselin Đuranović (oba iz Podgorice). Strijelci: Božović u 22. iz jedanaesterca, 30. i 62., Đurović u 70. i Bogdanović u 82. minutu. Žuti kartoni: Efović (Berane), V. Martinović, Vučić, Božović (Lovćen)

BERANE: Radulović, Lutovac, Dulović, Huremović (Šabotić), Nerić, Poček, Zejnilović (Krstović), Tojošima (Đukanović), Vukićević, Efović, Đalović.

LOVĆEN: Perović, Radunović, V. Martinović, Tatar, Vukčević, Delić (Sjekloća), Bogdanović, Vučić (Đurović), Brnović, Božović (I. Martinović), Đurišić,

Naši fudbaleri pružili su još jednu odličnu partiju, sigurno najbolju u dosadašnjem dijelu sezone pa su lako izašli na kraj sa fenjerašem, ekipom Berana.

Od prvog minuta Lovćen je bio ofanzivniji tim, a do vođstva je stigao u 22. minutu. Nakon igranja rukom u šesnaestercu Lutovca, sudija Novović je bez razmišljanja dosudio najstrožiju kaznu, a siguran realizator iste bio je Draško Božović – 1:0.

Svega četiri minuta kasnije naš sastav mogao je da duplira prednost, ali je Miloš Radunović loše zahvatio loptu iz dobre pozicije.

Nije se međutim dugo čekalo na novi gol čete Mojaša Radonjića. Već u 30. minutu, nakon odbijene lopte, odlično je reagovao Božović koji je još jednim golom najavio  da je Lovćen veoma blizu pobjede – 2:0.

Prva i jedina prilika za domaći sastav viđena je u 45. minutu kada je Nerić bio neprecizan.

1

I u drugom poluvremenu, ista slika. Lovćen je konstantno napadao, dok je trener domaćih izmjenama pokušavao da razdrma svoj tim.

Šanse Đurišića u 54. i Vukčevića u 56. minutu najavile su i treći pogodak Draška Božovića koji je stigao u 62. minutu nakon dobrog udarca iskosa sa lijeve strane.

3

Do kraja meča aktuelni osvajač Kupa nastavio je da ”teroriše” Berance, pa su se u listu strijelaca upisali Marko Đurović (70. minut) i  Dejan Bogdanović (82. minutu).

Nakon dvonedjeljnje pauze koja predstoji zbog obaveza reprezentacije, naš tim će u sledećem kolu imati, na papiru, nešto lakši posao, protiv ekipe Mornara. Ipak, pobjeda Barana nad, do ovog kola liderom, ekipom Rudara, sigurno da poziva na oprez.