“Lovćen” je danas bio ubjedljiv protiv “Mornara”. Naš tim slavio je u duelu 11. kola rezultatom 3:1, a što je jednako važno kako bi cetinjski prvoligaš nastavio put ka vrhu tabele.

Bio je to meč u kojem je “Lovćen” konstantno napadao, a igra “Mornara” zasnivala se na odbrani. Ipak, bolji tim danas je zasluženo slavio.

Naš sastav odlično je otvorio meč. “Lovćen” je već od prvog minuta vršio pritisak na polovini gostiju, a već u 2. minutu viđen je pogodak, kada je, sjajnim volejom Draško Božović savladao Sašu Ivanovića za 1:0.

1

“Lovćen” je nošen ranim vođstvom, dominirao tokom nastavka meča, pa su svoje šanse da udvostruče prednost propustili Milan Đurišić i Vuk Martinović.

Gosti su jedinu šasnu u prvom dijelu imali u 41. minutu, preko Luke Rotkovića, ali je golman domaćih, Jovan Perović, odlično intervenisao.

2

Naš tim do vođstva je mogao i u 31. minutu, kada je odlično šutirao Martinović, no pored gola. Do isteka 45. minuta, “Lovćen” je napadao, naši igrači pokušavali, ali rezultat se nije mijenjao.

U drugom dijelu susreta “Lovćen” je dominirao, te su barani tražili šansu iz kontri.

3

Izabranici Mojaša Radonjića, dobru igru i u drugom poluvremenu, krunisali su u 75. minutu. Naime, Vukčević je nakon udarca Božovića bio na pravom mjestu, pa je poslao loptu u mrežu – 2:0.

Ipak, bedem “Lovćena” u finišu je popustio – “Mornar” je postigao pogodak, kada je Rotković u 85. minutu smjestio loptu u nebranjeni dio  mreže ‘crveno – bijelih’.

4

U 89. minutu, uslijedilo je novo slavlje domaćih navijača, a u strijelce se ovog puta upisao Milan Vušurović koji je postavio konačnih 3:1, te je “Lovćen” na izuzetan način krunisao novu prvenstvenu pobjedu.

LOVĆEN – MORNAR 3:1 (1:0)