Fudbaleri „Lovćena“ doživjeli su danas u duelu protiv nikšićkog „Čelika“ drugi ovosezonski poraz. U susretu trećeg kola 1. CFL, a prvom koji je naš tim odigrao na Obilića poljani, gosti su slavili rezultatom 2:0, a oba pogotka viđena su u drugom dijelu igre.

Prvo poluvrijeme nije donijelo veća uzbuđenja. Na obje strane viđeno je nekoliko polušansi, no rezultat s početka nije se mijenjao.

Nastavak je obilježila borbenija igra Nikšićana, koji su u 49. minutu došli u prednost preko Đalca. Nakon gola protivnika, izabranici Mojaša Radonjića zaigrali su ofanzivnije, a veliku priliku za poravnanje u 57. minutu propustio je Alen Halilović, čiji je šut završio tik pored desne stative Akovićevog gola. Konačnih 2:0 postavio je Zorić, koji je u 75. minutu bio precizan iz slobodnog udarca. U 80. minutu, viđena je najzrelija prilika za „Lovćen“. Merdović je odlično šutirao, no loptu je na putu ka golu prvo spriječio Zoran Aković, a potom i stativa…

Nakon tri prvenstvena vikenda, „Lovćen“ je, uz jedan osvojeni bod, u krugu ekipa sa dna tabele, gdje su, uz isti učinak, plasirani još podgorička „Budućnost“ i pljevaljski „Rudar“.

U narednom kolu, koje je na programu u srijedu, „Lovćen“ će gostovati podgoričkoj „Mladosti“.