Fudbaleri “Lovćena” ostvarili su danas prvi ovosezonski trijumf. Naime, na gostovanju ekipi “Mladosti” u Podgorici, prvotimci našeg kluba slavili su sasvim zasluženu pobjedu, rezultatom 2:0.

Nakon svega što je viđeno na Starom aerodromu, pristalice “Lovćena” mogu biti izuzetno zadovoljne – ne samo osvojenim bodovima, već i apsolutnom dominacijom naših igrača.

Meč u Podgorici počeo je opreznom igrom sa obje strane. Nakon početnog ispitivanja snaga, naš tim ugrozio je prvi put domaće u 18. minutu, kada je Merdovićev šut završio pored gola. Veći dio prvog dijela, međutim, proticao je u tvrdoj igri i bez izrazitih prilika na obje strane.

I kada je djelovalo da će mreže na Starom aerodromu mirovati do odmora, fudbaleri “Lovćena”, u finišu prvog dijela, obradovali su svoje pristalice. Naime, u 41. minutu, nakon prekida, Vuk Martinović odlično je pronašao Mirkovića, koji je glavom poslao loptu ka nebranjenom dijelu Marčeljine mreže. Bio je to prvi ovosezonski pogodak našeg sastava.

Uvodni dio nastavka donio je dominaciju prvotimaca “Lovćena”, koji su propustili dvije kolosalne prilike da povećaju prednost – u 47. minutu zaprijetio je Stojanović, a dva minuta kasnije i Merdović.

U 73. minutu, naši prvotimci bili su nadomak postizanja drugog pogotka. Nenad Brnović odlično je pronaašao Nenada Stojanovića koji je sa neposredne blizine dobro šutirao, no golman “Mladosti” Marčelja odlično je intervenisao.

Neuporedivo bolju igru u odnosu na rivala tokom drugog dijela, “Lovćen” je krunisao u sudijskoj nadoknadi. Strijelac za konačnih 2:0 bio je Nenad Stojanović.

Naš klub time je nastavio tradiciju sjajnih izdanja na Starom aerodromu. Naime, bio je ovo peti trijumf “Lovćena” na gostovanjima “Mladosti”. Preostala tri međusobna duela u Podgorici završena su podjelom bodova.

Uz četiri osvojena boda iz jednakog broja odigranih susreta, “Lovćen” se sada nalazi u sredini tabele.

“Lovćen” će u narednom kolu, već u subotu, 31. avgusta, ugostiti za sad neporaženu ekipu “Mogrena”.

mladostlovcen1

Mladost – Lovćen 0:2 (0:1)

Podgorica, stadion na Starom aerodromu, gledalaca: 300
Sudija: Dabanović (Podgorica)

0:1 – Mirković 41’
0:2 – Stojanović 90’

MLADOST: Marčelja, Živković, Takaja (Peličić), Petrović, Mitrović, Božović, Marković, Mugoša, Savićević, Novović, Pavićević.

LOVĆEN: Dragojević, Radunović, Tatar, Martinović, Damjanović, Mirković, Merdović, Vušurović (Radović), Halilović (Vujanović), Brnović, Stojanović (N. Draganić).

3 odgovora na 1. CFL (4. kolo): Zaslužena pobjeda „Lovćena“ u Podgorici

Pitaj ili komentariši

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо
Arhiva objava