Get Adobe Flash player

Fudbaleri i navijači Lovćena imali su početak drugog dijela sezone kakav nisu mogli poželjeti. Borili su se lavovski danas fudbaleri najstarijeg crnogorskog sportskog kolektiva, uz dosta muke i po teškom terenu. Naš sastav upio je da savlada tim Grblja (2:1) i time najavili opstanak u društvu najboljih.

Prvu priliku za vođstvo imali su gosti u 8. minutu. Šaleta Kordić je nakon loše procjene odbrane, iz dobre pozicije šutirao, ali pravo u razbranjenog golmana Mića Perovića.

Nakon toga, kontrolu igre u potpunosti su preuzeli fudbaleri Lovćena, pa je prilika Srđe Lopičića u 16. minutu, bila najava za pogodak koji je viđen četri minuta kasnije. Lopičić je uputio odličan udarac iz slobodnog udarca, lopta je na putu ka mreži zakačila Vojina Pavlovića, gdje golman Grblja Lazar Carević, nije mogao da reaguje – 1:0.

Nedugo nakon toga uslijedilo je poravnjanje tima iz Radanovića. Nakon centaršuta Pavlovića u 26. minutu, Kordić je bio najviši u skoku, pa je glavom savladao Perovića – 1:1.

Ipak, primljeni gol nije poremetio izabranike Dragana Kanatlarovskog. Lovćen je nastavio sa ofanzivnom igrom i u 32. minutu ponovo umalo stigao do vođstva. Lopičić se našao sam ispred Carevića koji se još jednom istakao dobrom intervencijom.

Do kraja prvog poluvremena fudbaleri Lovćena su još dva puta zaprijezili, ali je u oba navrata Crević dobro intervenisao.

U drugom poluvremenu nastavljena je velika borba na terenu, ali sa malim brojem prilika. U 67. minutu Kordić se našao u zicer situaciji, ali je Perović uz pomoć Dominika Koree otklonio opasnost poslavši loptu u korner. Lovćen je dao sve u poslednjih petnaestak minuta. To se i isplatilo osam minuta prije kraja, kada je nakon prekršaja Grbljana u kaznenom prostoru glavni sudija meča Mileta Šćepanović pokazao na bijelu tačku. Siguran sa jedanaest metara bio je Marko Đurović koji je tako donio veoma važnu pobjedu svom timu.

Nakon meča, trener Lovćena, Dragan Kanatlarovski, bio je izuzetno zadovoljan ostvarenim trijumfom: – Odigrali smo dosta dobru utakmicu po teškom terenu. Moram priznati da sam zadovoljan jer smo pokazali da smo veliki tim Zaslužena pobjeda za nastavak našeg puta. Trener Grblja, Miljan Radović, bio je nezadovoljan: – Nakon svega viđenog, veoma sam nezadovoljan. Ne bi valjalo da naša liga krene u pogrešnom smjeru.

Lovćen : Grbalj  2:1  (1:1)

1:0 Lopičić 20’
1:1 Kordić 26’
2:1 Đurović 82’

Stadion: Obilića poljana, Cetinje.
Gledalaca: oko 500.
Sudija: Mileta Šćepanović (Podgorica) 1,5.
Pomoćnici: Nikola Radulović (Podgorica) i Miodrag Brajović (Spuž).

LOVĆEN: Perović, Racković, Tatar, Korea, Bogdanović, Montenegro, Gemistos (Sekulić), Lopičić, Đurović (Martinović), Marković, Nikolić (Bujiša).

GRBALJ: L. Carević, Grivić, Čelebić, Nikolić, Kordić, Garuč (Ajković), M. Carević, Pavlović (Jablan), Nedić, Lazarević (Zorica), Dragićević.