Fudbaleri Lovćena upisali su još jedan trijumf i bez većih problema slavili na svom terenu. Kao i u prethodna tri meča, juče je  fudbalere najstarijeg crnogorskog sportskog kolektiva oslikavao timski duh i borba. Naš sastav uspio je da savlada tim Bokelja (2:0) i time jasno potvrdi želju i htjenje opstanaka u društvu najboljih.

Od prvog minuta tim  sa Obilića poljane bio je konkretniji. Crveni su već u 13. minutu pokušali preko Hulijana Montenegra, koji je nakon centaršuta Srđe Lopičića, poslao loptu u gol Bokelja, a isti je poništen nakon sumnjivog ofsajda, koji je signalizirao prvi pomoćnik Jovica Tatar. Navedena situacija podigla je naš tim, koji je u nastavku meča bivao sve ofanzivniji. U 38. minutu, nakon odlične asistencije Montenegra, Jorgos Gemistos je izašao sam i savladao golmana gostiju Jovana Perovića – 1:0.

Izabranici Dragana Kanatlarovskog nastavili su sa dominantnom igrom, pa su povećali svoju prednost u poslednjem minutu prvog poluvremena. Montenegro je izveo slobodan udarac iskosa sa desne strane i uz pomoć vjetra poslao loptu u gol Perovića – 2:0.

U drugom dijelu susreta, Bokelj je pokušavao da ugrozi domaćina, ali bezuspješno. U у. minutu gosti su imali priliku nakon nesporazuma golnama Perovića i Rackovića, ali je u poslednjem trenutku namjere Dejana Pržice spriječio iskusni kapiten Vladan Tatar

Nakon meča, igrama svog tima zadovoljan je bio makedonski stručnjak, Dragi Kanatlarovski:

– Za mene lično ova pobjeda nije iznenadjenje, jer sam kod momaka vidio da ima želje i kvaliteta. Pokazali smo dobru i borbenu igru čime smo potvrdili da smo na dobrom putu. Bili smo kompaktni i ako ovako nastavimo nemamo čega da se plašimo. – rekao je Kanatlarovski.

Trener Bokelja Dragan Drašković nije bio zadovoljan igrom svog tima. – Dobro smo ušli u utakmicu ali smo nakon toga stali. Primisli smo dva gola i bilo je jasno da ćemo se teško vratiti. U drugom smo bili bolji, napali smo i imali par prilika. U trećoj utakmici smo primili četvrti gol iz prekida što je jedan od velikih problema. – rekao je Drašković.

Lovćen : Bokelj (2:0)  2:0

Stadion: Obilića poljana, Cetinje.
Gledalaca: oko 600.
Sudija: Miloš Novović (Podgorica).
Pomoćnici:  Jovica Tatar (Podgorica) i Vladan Todorović (Nikšić).

LOVĆEN: Perović, Racković, Tatar, Martinović , Montenegro (Pejaković), Nikolić, Bogdanović, Gemistos (Vujanović), Lopičić, Đurović (Sekulić), Marković.

BOKELJ: Perović, Radunović, Mijušković, Zlatičanin (Nikezić), Tomić, Pržica (Maraš), Kašćelan, Bajk (Taki), Denković, Macanović, Simunović.