Prvotimci Lovćena ni u trećem pokušaju nijesu uspjeli da osvoje prve ovogodišnje bodove na domaćem terenu. Nakon Čelika i Mogrena, pobjedu na Obilića poljani danas su slavili igrači Petrovca, koji su trijumfovali rezultatom 1:0.

Gosti su do bodova stigli zahvaljujući događaju iz 30. minuta, kada je nakon auta, ali i loše reakcije odbrane cetinjskog prvoligaša, Dragojevićevu mrežu zatresao Vujačić.
lovcenpetrovac1

Prvi dio donio je borbenu i solidnu predstavu oba tima. Prvi su, u 8. minutu, zaprijetili gosti preko Vujačića, no golman Dragojević bio je na visini zadatka.

Prva ozbiljnija prilika pred golom Petrovca viđena je u 18. minutu. Sa desetak metara, glavom je pokušao Alen Halilović, no lopta je otišla tik pored desne stative.

Kroz četiri minuta, u prilici je bio i Nenad Stojanović, ali mreža gostiju ostala je netaknuta.

lovcenpetrovac2

Petrovčani su do vođstva došli nakon pola sata igre. Čelebić je izveo aut, a nakon proigravanja Vujovića i slabe reakcije odbrane Lovćena, u strijelce se upisao Vujačić.

Finiš prvog poluvremena pripao je domaćim prvotimcima, koji su vršili pritisak i stvorili nekoliko prilika, no nijesu uspjeli doći do poravnanja.

Iz tog perioda, izdvajaju se šanse Stojanovića u 41, Merdovića u 43, te opet Stojanovića u 45. minutu.

lovcenpetrovac3

Veći dio nastavka obilježila je inicijativa fudbalera Lovćena. Tri velike prilike za poravnanje, naš je tim propustio u intervalu od 60. do 65. minuta.Prvo je u prilici bio Radunović, a potom i Bogdanović.

Najveću šansu, nakon odličnog centaršuta Martinovića, u 65. minutu imao je Stojanović, koji je sa lijeve strane šesnaesterca glavom poslao loptu u suprotan ugao – neposredno pored desne stative Popovićevog gola.

lovcenpetrovac4

Do kraja, viđeno je nekoliko šansi na obje strane, ali rezultat je ostao nepromijenjen.

Današnjim porazom, Lovćen je, uz dosadašnjih sedam osvojenih bodova, pao na desetu poziciju prvoligaške tabele.

U narednom, vanrednom kolu, već u srijedu, Lovćen će gostovati aktuelnom prvaku države, ekipi Sutjeske.