“Lovćen” bolji od “Sloge”, trijumf mogao biti i ubjedljiviji | FK Lovćen Cetinje

U drugom pripremnom susretu na Zlatiboru, fudbaleri “Lovćena” danas su savladali ekipu “Sloge” iz Požege, rezultatom 2:1 (1:1).

Ekipa Dejana Roganovića, koji je testirao 19 igrača, očekivano je bila bolja u svim segmentima igre od današnjeg rivala, te je rezultat objektivno mogao biti još ubjedljiviji.

“Lovćen” je do prednosti stigao već u šestom minutu, pogotkom Marka Draganića. Kroz 12 minuta, uzvratio je sastav iz Požege, kada je Babić zatresao mrežu golmana Mića Perovića.

U 30. minutu, “Lovćen” je mogao do nove prednosti. Goran Vujović izveo je jedanaesterac, ali je lopta pogodila prečku. U prvom dijelu, Cetinjani su do pogotka mogli i kada je Radišić bio u kolosalnoj prilici, ali je pri odlasku na odmor i dalje bilo 1:1.

U nastavku je gledan sličan odnos snaga, pa je ekipa “Lovćena” krunisala nadmoć u 82. minutu, zahvaljujući pogotku Miloša Stevovića.

Podsjetimo, današnji meč bio je četvrti test za tim “Lovćena” od početka priprema. Osim “Sloge”, naša ekipa savladala je “Zetu” (2:1), uz remi protiv “Iskre” (1:1) i poraz od “Zlatibora” (1:2).

Sjutra slijedi nova provjera, ali samo za mlađe igrače – čiji će rival na Zlatiboru biti ekipa “Grblja”. Nakon toga, preostaje još jedan kontrolni susret – suparnik “Lovćena” 24. jula biće “TSC” iz Bačke Topole.

Za “Lovćen”, meč su počeli M. Perović, Radunović, M. Draganić, Radišić, I. Marković, Tatar, Camaj, J. Vujović, N. Draganić, Zarubica, G. Vujović, a još su igrali Adžić, Igumanović, Jablan, Bogdanović, Eraković, Bujiša, Stevović, F. Vujović.