Fudbaleri Lovćena slavili su danas najubjedljiviju pobjedu u Prvoj Crnogorskoj fudbalskoj ligi 2013/14. Prve bodove pred svojim navijačima, izabranici Mojaša Radonjića osvojili su protiv ekipe Grblja, slaveći sasvim zasluženo, rezultatom 4:0.

Cetinjski prvoligaš danas je odigrao najbolju ovosezonsku partiju, a publika je imala priliku da isprati idealan tim, koji je besprekorno funkcionisao u svim linijama igre. Do danas najbolja odbrana u ligi, na Obilića poljani doživjela je rezultatsku katastrofu, a naš klub sada je bodovno stacioniran u sredini prvoligaške tabele.

lovcengrbalj2

Naši prvotimci poveli su već u trećem minutu, i to na prilično neuobičajen način. Vuk Martinović je odlično centrirao iz kornera, a nakon nespretne intervencije Milete Radulovića, lopta je završila u mreži gostiju. Bilo je to prvo ovosezonsko vođstvo Lovćena na Obilića poljani, ali i prvi prvenstveni gol naše ekipe nakon čitavih 211 minuta.

Uslijedila je otvorenija igra – šok sa početka primorao je goste da zaigraju ofanzivnije, ali bez konkretnih šansi. Lovćen je, takođe, napadao, a najveću priliku da udvostruči vođstvo naše ekipe imao je Bogdanović u 18. minutu. Njegov šut sa linije šesnaesterca odbranio je Radulović.

lovcengrbalj1

Za razliku od prethodnih mečeva pred svojim navijačima, Lovćen je u prvom poluvremenu igrao sigurno i bio je bolji rival. I kao nagrada za trud, u 35. minutu, uslijedio je novi gol naše ekipe. Sve je počelo nakon prekida, a u završnici akcije, nakon gužve u gostujućem šesnaestercu, lopta je došla do Merdovića, koji je sa nekoliko metara postigao svoj prvi pogodak u dresu najstarijeg crnogorskog kluba.

Već u 41. minutu – Lovćen je poveo sa 3:0! Nakon dodavanja Mirkovića, Dejan Bogdanović u kaznenom prostoru zaobišao je golmana Radulovića i proslijedio loptu ka Blažu Perutoviću koji je rutinski poslao u mrežu gostiju.

lovcengrbalj3

Izuzetna partija domaćeg tima umalo nije krunisana novim golom u 44. minutu, kada je Perutović bio u odličnoj prilici.

Bilo je to najbolje poluvrijeme Lovćena tokom tekuće sezone. Od samog početka, izabranici Mojaša Radonjića igrali su borbeno, požrtvovano, a kako je vrijeme teklo, uspostavili su potpunu dominaciju na terenu. Za prikazanu igru, naši prvotimci su pri odlasku na odmor ispraćeni snažnim aplauzom oko 600 gledalaca.

U drugom dijelu, tempo igre je opao, ali Lovćen je uspio povećati vođstvo. Naime, u 75. minutu, Merdović je odlično pronašao Bogdanovića koji je glavom poslao loptu u nebranjeni dio Radulovićeve mreže.

lovcengrbalj4

Do kraja, nije bilo novih promjena, te su navijači Lovćena, prvi put ove sezone, krajnje zadovoljni napustili Obilića poljanu. Bilo je to odlično izdanje, za koje prvotimci i stručni štab cetinjskog prvoligaša zaslužuju čestitke.

Fudbaleri Lovćena nastavljaju takmičenje u ritmu subota – srijeda. Naime, naš tim igraće 2. oktobra prvi duel osmine finala Kupa Crne Gore protiv Crvene stijene u Tološima. Za sedam dana, u desetom prvenstvenom kolu, Lovćen će gostovati podgoričkoj Budućnosti.

Lovćen – Grbalj 4:0 (3:0)

Cetinje, stadion na Obilića poljani, gledalaca: 600
Sudija: Radovanović (Podgorica)

1:0 – Martinović 3’
2:0 – Merdović 35’
3:0 – Perutović 41’
4:0 – Bogdanović 75’

LOVĆEN: Dragojević, Mirković, Martinović, Tatar, Vukčević, Kosović, Merdović, Perutović, Bogdanović (Vujanović), Halilović (M. Draganić), Stojanović (Radović).

GRBALJ: Radulović, Radusinović, Janković (Međedović), Ašćerić, Mikijelj, Vukčević, Carević, Milojko, Petrović, Martinović (Pepić), Ragipović (Delić).

2 odgovora na 1. CFL (9. kolo): Idealna igra i ubjedljiva pobjeda protiv Grblja

Pitaj ili komentariši

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо
Arhiva objava