“Lovćen” na startu sezone bolji od “Grblja” | FK Lovćen Cetinje

Fudbaleri “Lovćena” pobjedom su otvorili sezonu u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi. Izabranici Dejana Roganovića danas su u Radanovićima bili bolji od domaćeg “Grblja”, rezultatom 1:0 (0:0). Momenat odluke dogodio se u 63. minutu, kada je Goran Vujović pogotkom osigurao svojoj ekipi tri boda.

Iako je viđen jedan pogodak, bio je to borben i ofanzivan duel – od prvog do posljednjeg minuta. Simpatizeri “Lovćena” mogu biti zadovoljni viđenim, tim prije jer je riječ tek o drugom trijumfu Cetinjana u Radanovićima od uspostavljanja Prve CFL.

Da je “Grbalj” bio izuzetno ozbiljan rival, potvrđuje i činjenica da je u redovima “Lovćena” jedan od najzapaženijih igrača bio golman Perović. Uz njega i strijelca Gorana Vujovića, posebno su se istakli Radišić i Draganić.

Meč u Radanovićima od samog je starta bio potpuno otvoren, pa je publika tokom uvodnih dvadesetak minuta vidjela više prilika pred oba gola. Prvi su zaprijetili domaći, i to u drugom minutu. Sa 15 metara šutirao je Petar Vukčević, ali je na golu „Lovćena“ siguran bio Mićo Perović. Cetinjani su odmah uzvratili – nakon brze akcije pokušao je Zarubica, ali je lopta završila pored gola. U osmom minutu je malo nedostajalo da Goran Vujović postigne gol ’zahvaljujući’ lošoj komunikaciji golmana Kordića i Milića. Svega tridesetak sekundi kasnije, viđen je i pokušaj Erakovića, koji nije bio dovoljno precizan.

Kako je vrijeme teklo, i „Grbalj“ je igrao sve ofanzivnije, a u 15. minutu opet je pokušao Vukčević, a golman Perović još jednom je dobro intervenisao. Domaći bu bili blizu vođsta u 28. minutu. Bila je to lijepa akcija na čijem je koncu lopta došla do Montenegra, koji je dobro šutirao, ali se još jednom istakao čuvar mreže cetinjskog sastava.

Finiš prvog dijela pripao je gostima, koji su imali dvije velike šanse da steknu prednost. Prvo je, u 40. minutu, sa distance od 20 metara odlično šutirao Goran Vujović, a Kordić je krajnjim naporima sačuvao mrežu. Kroz tri minuta, Driton Camaj povukao je munjevitu kontru, asistirao Goranu Vujoviću, koji nije najbolje zahvatio loptu.

U drugom minutu nastavka, zaprijetili su domaći. Vukčević je centrirao, Jović pokušao glavom – ali je Perović opet bio na visini zadatka.

Cetinjani su, sa druge strane, bili nešto defanzivniji, čekajući pravi momenat da ugroze gol domaćih. A taj je momenat došao u 62. minutu. Loptu je prihvatio Petričević, koji je odlično uposlio Gorana Vujovića – a napadač „Lovćena“ je, manirom vrsnog strijelca, maestralno šutirao iskosa sa desne strane, pri čemu je golman Kordić bio nemoćan.

Igrači “Grblja” do kraja su pokušali da dođu do poravnanja, njihov je strateg izvršio i sve tri izmjene, no to nije dalo mnogo rezultata. Štaviše, do kraja su viđene dvije ozbiljnije prilike pred golom “Lovćena”, ali je Perović ovog puta ostao nesavladan.

Cetinjani su, dakle, na najbolji mogući način počeli povratničku sezonu u najjačem rangu. Upravo kako je trener Roganović juče najavio za Radio Cetinje – danas su u Radanovićima naišli na jakog protivnika, ali su strpljivim pristupom našli rješenje i stigli do pozitivnog ishoda.

U sljedećem kolu, koje je na programu za sedam dana, „Lovćen“ će biti domaćin aktuelnom prvaku – ekipi „Sutjeske“. Meč će biti odigran u Podgorici, a odluka o terenu biće poznata narednih dana.