“Lovćen” i “Sutjeska” podijelili bodove u Kotoru | FK Lovćen Cetinje

Fudbaleri „Lovćena“ remizirali su sa ekipom „Sutjeske“ u duelu drugog kola Prve crnogorske fudbalske lige – 1:1 (1:0). Cetinjani su imali prednost od 23. minuta, no, za razliku od prošlonedjeljnog gostovanja „Grblju“, ovog je puta nijesu sačuvali.

Malobrojna publika u Kotoru prisustvovala je utakmici sa dva različita poluvremena. U prvom je bolji bio „Lovćen“, koji je inicijativu krunisao i golom, a nastavak je donio buđenje aktuelnog prvaka.

„Lovćen“ je tokom prvog poluvremena bio bolji rival. Izabranici Dejana Roganovića, nalik susretu u Radanovićima, igrali su čvrsto, mudro, strpljivo gradeći akcije na suparničkoj polovini.

Prva ozbiljnija šansa viđena je u trećem minutu. Camaj je lijepo uposlio Gorana Vujovića, koji je pokušao, ali je lopta završila pored gola. Kroz četiri minuta je šut oprobao i Jovan Vujović, no rezultat je ostao nepromijenjen. Nikšićani su uzvratili na isteku 10. minuta. Ćetković je odlično šutnuo sa dvadesetak metara, pri čemu se uzdrmala i stativa gola domaće ekipe.

Bolje izdanje u odnosu na aktuelnog prvaka, Cetinjani su krunisali već u 23. minutu. Petričević je uposlio Gorana Vujovića, koji se provukao između dva protivnička štopera, a zatim efektno lobovao golmana Giljena. Bio je to još jedan efektan pogodak golgetera cetinjskog sastava – inače, njegov drugi tokom nove prvoligaške sezone.

Iako su imali prednost, igrači Dejana Roganovića nijesu se povukli. Nikšićani su, doduše, imali veći posjed lopte, ali je cetinjski sastav bio bliži novom pogotku. Ipak, do kraja prvog dijela ostalo je 1:0, pa su na odmor mnogo zadovoljniji otišli prvotimci „Lovćena“.

Drugo poluvrijeme počelo je ofanzivnijim nastupom igrača „Sutjeske“, čiji je šef struke Nikola Rakojević do 60. minuta izvršio sve tri izmjene. Takav je pristup ubrzo urodio plodom. U toku je bio 63. minut, kada je Ćetković loptu dodao ’rezervisti’ Merdoviću, a on je poslao u nebranjeni dio Perovićeve mreže. Simpatizeri „Lovćena“ tražili su ofsajd, no glavni arbitar Bošković pokazao je na centar.

Bio je to period tokom kojeg je „Sutjeska“ dominirala, pa u 68. minutu umalo nije došlo do potpunog preokreta. Opet je u idealnoj prilici bio Merdović, ali je njegov šut sa pet metara odbranio golman Perović.

Do 73. minuta je i Roganović izvršio sve izmjene – a nakon posljednje, umjesto strijelca Gorana Vujovića na terenu je bio Miloš Stevović.

Razvoj događaja u ostatku susreta nije nagovještavao kako bi jedan od današnjih rivala mogao do tri boda. Iako je na obje polovine bilo šansi, one konkretnije – iz kojih bi se mogao izroditi pogodak – nije bilo.

Nakon uvodna dva prvoligaška vikenda, ekipa “Lovćena” ima četiri boda i – makar do završetka sjutrašnjeg duela “Budućnosti” i “Mornara” – sa ekipom “Titograda” dijeli dvije vodeće pozicije tabeli.

U sljedećem kolu, koje je zakazano za srijedu, „Lovćen“ će biti gost „Mornaru“. Kako ni barski klub ovosezonske mečeve ne igra pred svojom publikom, susret će biti na programu na novom stadionu u Donjoj Gorici.