Fudbaleri Lovćena doživjeli su danas na gostovanju pod Goricom peti prvenstveni poraz. U uzbudljivom duelu desetog kola, naš tim poražen je od podgoričke Budućnosti, rezultatom 2:1.

Prvi prvenstveni susret pod Goricom koji je Budućnost tekuće sezone odigrala uz prisustvo publike, ostaće upamćen po obrtima i brojnim uzbuđenjima. Nakon svega što je viđeno, ekipa Lovćena zaslužila je bod, no srećniji je bio domaći sastav. Momenat odluke dogodio se u 90. minutu, kada je Burzanović obezbijedio pobjedu Podgoričanima.

Baš kao i na prethodnom susretu protiv Grblja, meč u Podgorici otvoren je ranim golom Lovćena. Naime, u 5. minutu igre, Vuk Martinović uputio je odličan centaršut sa lijeve strane, a na pravom mjestu bio je Balša Radović, koji je svojim prvim ovosezonskim pogotkom donio veliko slavlje pristalicama gostujućeg tima.

buducnostlovcen1

Nakon stečenog vođstva, prvotimci našeg kluba prepustili su inicijativu domaćem sastavu, koji u većem dijelu prvog poluvremena nije uspijevao doći do izglednije prilike. Ipak, u samom finišu, Budućnost je uspjela poravnati rezultat. Strijelac u 42. minutu bio je Rogošić iz slobodnog udarca, nakon diskutabilnog faula na polovini Lovćena.

I kada je publika na stadionu pod Goricom očekivala da sudija Bošković pošalje igrače na odmor, uslijedila je dramatična situacija u šesnaestercu Lovćena. Naime, golman Dragojević srušio je u kaznenom prostoru Igora Burzanovića, a glavni arbitar je bez dvoumljenja pokazao na ‘bijelu tačku’. Burzanović je i izveo jedanaesterac, a da rezultat ostane nepromijenjen pobrinuo se Dragojević, koji je bravurozno intervenisao.

Drugi dio donio je obostrano otvoreniju igru, uz više šansi pred oba gola. Za Lovćen, najzrelije šanse imali su Radović i Merdović.

Izgledalo je da će Lovćen iz Podgorice, sasvim zasluženo, odnijeti bod, no u posljednjim momentima igre Budućnost je stigla do pobjede. Drugi pogodak za domaće, nakon uvježbane akcije, postigao je Burzanović u 90. minutu.

buducnostlovcen2

Današnjom utakmicom u Podgorici, Lovćen je okončao napornu seriju mečeva u ritmu subota – srijeda. Samo u posljednjih 20 dana, naš klub odigrao je ukupno sedam utakmica – pet prvenstvenih i dvije u Kupu Crne Gore.

Zbog predstojećih nastupa fudbalske reprezentacije Crne Gore u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo, prvotimce Lovćena očekuje 14-dnevna prvenstvena pauza. Nakon toga, slijede čak tri uzastopna prvoligaška duela na Obilića poljani.

Lovćen će, naime, u narednom kolu, 19. oktobra, ugostiti Rudar. Sedam dana kasnije, na Cetinju će gostovati Zeta, a serija mečeva na domaćem terenu biće okončana 2. novembra protiv Dečića.

Budućnost – Lovćen 2:1 (1:1)

Podgorica, stadion pod Goricom, gledalaca: 1.000
Sudija: Bošković (Podgorica)

0:1 – Radović 5’
1:1 – Rogošić 42’
2:1 – Burzanović 90’

BUDUĆNOST: Agović, Radunović, Orgahovac, Kopitović, Asanović, Ćetković, Vukčević, Rogošić, Bojić, Hočko, Burzanović.

LOVĆEN: Dragojević, Kosović, Martinović, Tatar, Vukčević, Mirković (Radunović), Radović, Brnović, Perutović (Vušurović), Merdović, Bogdanović.