„Lovćen“ je još jednom, ubjedljivom pobjedom i odličnom igrom, obradovao navijače. U 12. kolu Prve Crnogorske fudbalske lige, na Obilića poljani poražena je „Zeta“, rezultatom 4:1.

Velika pobjeda, koja naš tim sada svrstava u gornji dio prvoligaške tabele, obezbijeđena je u prvom dijelu, a sa današnjeg susreta pamtiće se i majstorija Dejana Bogdanovića, koji je u 41. minutu igre na spektakularan način matirao golmana ekipe iz Golubovaca.

Početak susreta, ipak, nije nagovještavao da će se „Zeta“ iz Prijestonice vratiti sa ubjedljivim porazom. Naime, nakon uvodnog ispitivanja snaga, gosti su u 7. minutu došli do prednosti. Vlaisavljević je uposlio Orlandića, kojem nije bilo teško da zatrese Perovićevu mrežu.

??????????

Gol protivnika kao da je inspirisao prvotimce „Lovćena“ da u preostalom toku prvog dijela prikažu igru za udžbenike, da krenu u totalnu ofanzivu koja je rezultirala rezultatskom katastrofom gostiju iz Golubovaca. Poravnanje je uslijedilo već u 12. minutu. Nikola Draganić odlično je asistirao, a na pravom mjestu, u srcu šesnaesterca, bio je Blažo Perutović, koji je glavom smjestio loptu u nebranjeni dio Ivanovićeve mreže.

Tek dva minuta kasnije, uslijedio je totalni preokret. U glavnim ulogama opet je bio tandem Perutović – Draganić, nakon odličnog kontranapada po desnoj strani. Ovog puta, u strijelce se, prvi put tekuće sezone, upisao Nikola Draganić. Perutović je u 17. minutu bio u odličnoj prilici da postigne svoj drugi današnji pogodak, no nakon odličnog šuta, lopta je završila tik uz stativu protivničkog gola.

??????????

Novo slavlje domaćih uslijedilo je u 36. minutu. Nakon akcije u kojoj su učestvovali Perutović i Draganić, u strijelce se upisao i Alen Halilović.

Pet minuta kasnije, viđen je najljepši potez na današnjoj utakmici. Nakon centaršuta Radovića, Dejan Bogdanović je, manirom vrsnog napadača, uzdigao loptu petom i pritom lobovao golmana Ivanovića. Bio je to momenat kakav se rijetko viđa na domaćim fudbalskim terenima.

Zadovoljni prednošću, domaći fudbaleri u nastavku su igrali rasterećeno, pri čemu su stvorili nekoliko izglednih šansi. Indisponirani gosti priprijetili su sa nekoliko dobrih šuteva, no rezultat je, u odnosu na prvi dio igre, ostao nepromijenjen.

Još jedna odlična partija i ubjedljiva pobjeda naš tim sada svrstava na šesto mjesto prvoligaške tabele. Bio je to drugi uzastopni prvenstveni trijumf „Lovćena“, odnosno treći vezani na Obilića poljani.

U narednom, 13. prvenstvenom kolu, „Lovćen“ će ugostiti ekipu „Dečića“. Taj meč na programu je u subotu, 2. novembra.

„Lovćen“ – „Zeta“ 4:1 (4:1)