Prvotimci „Lovćena“ upisali su danas treći ovosezonski remi. U susretu 13. kola Crnogorske fudbalske lige, naš klub igrao je neriješeno protiv ekipe „Dečića“ – 1:1.

U susretu koji je donio niz prilika pred oba gola, prvi dio pripao je gostima iz Tuzi, a „Lovćen“ je u nastavku, zahvaljujući atraktivnom pogotku Halilovića, stigao do poravnanja.
U prvom poluvremenu, oba rivala igrala su ofanzivno i iz takve igre stvoreno je nekoliko izglednih prilika pred oba gola. Ključni momenat dogodio se u 28. minutu. Nakon akcije gostiju po desnoj strani, Pepić je uputio centaršut ka šesnaestercu „Lovćena“, a sa udaljenosti od petnaestak metara precizan je bio Edin Kuč, koji je sastavu iz Tuzi donio prednost.

lovcendecic1

Naš sastav u prvom dijelu igre stvorio je nekoliko prilika, mahom iz prekida, no mreža Đokovića nije se tresla.

„Lovćen“ je u nastavku zaigrao ofanzivnije, a kao plod takve igre uslijedilo je izjednačenje u 61. minutu. Stijelac je bio Alen Halilović, koji je postigao izuzetno atraktivan gol – parabolom sa 30 metara.

lovcendecic2

Do kraja, uprkos prilikama, nije bilo promjena rezultata, te su se današnji rivali morali zadovoljiti po jednim osvojenim bodom.

Fudbalere „Lovćena“ već u srijedu očekuje prvi meč četvrtfinala Kupa Crne Gore, kada će na Obilića poljani gostovati „Zeta“. U narednom prvenstvenom kolu, za sedam dana, „Lovćen“ će gostovati nikšićkom „Čeliku“.