Prvotimci “Lovćena” danas su napravili novi podvig. Naš klub slavio je na jednom od najtežih ovosezonskih gostovanja, protiv ekipe “Čelika” u Nikšiću – rezultatom 1:0.

Igrači Mojaša Radonjića time su broj osvojenih bodova iz posljednja četiri kola ‘zaokružili’ na deset, a što je još bitnije – trijumfujući u Nikšiću, “Lovćen” se učvrstio u gornjem dijelu prvoligaške tabele.
Današnji meč riješen je već u 13. minutu, kada je precizan šut sa veće udaljenosti, sa lijeve strane, uputio Vuk Martinović – a golman domaćih Aković bio je prinuđen da vadi loptu iz mreže.

“Lovćen” je u samom finišu prvog poluvremena mogao do novog pogotka – Dejan Bogdanović odlično je pronašao Merdovića, koji je bio sam pred protivničkim golom, no njegov šut nije završio u golu.

celiklovcen

U nastavku, viđena je ujednačena igra, no favorizovani domaćin danas nije mogao do izjednačenja.

Fudbaleri “Lovćena” time su još jednom iznenadili domaću fudbalsku javnost i potvrdili da pripadaju krugu najkvalitetnijih ekipa u crnogorskom šampionatu. Naš sastav, uz to, revanširao se nikšićkom klubu za poraz iz trećeg prvenstvenog kola na Obilića poljani (0:2).

celiklovcen1

Nova prilika za nastavak uspješnog niza, našem timu ukazuje se naredne sedmice, kada će na Obilića poljani, u duelu 15. kola Prve Crnogorske fudbalske lige, gostovati podgorička “Mladost”.

ČELIK – LOVĆEN 0:1 (0:1)