Fudbaleri „Lovćena“ nastavili su svoju pobjedonosnu seriju. U dramatičnom susretu protiv „Mogrena“ u Budvi, na kojem je viđeno pet pogodaka – igrači sa Cetinja krunisali su nadmoćnost a u samoj završnici meča dokazali su da „Lovćen“ ove sezone ima tim za velika djela.

Pobjedom od 3:2, „Lovćen“ se sada primakao samom čelu tabele, na kojoj sada zauzima treću poziciju.1mogrenlovcen

U Budvi je viđena dobra fudbalska predstava, koja je završena novom, sasvim zasluženom pobjedom našeg kluba. Meč je obilježila dominacija „Lovćena“, čak tri jedanaesterca – među kojima dva neiskorišćena, te dramatična završnica u kojoj je naš klub ipak sačuvao velika, a prije svega zaslužena tri boda.

Već od samog starta, na Lugovima je gledana borbena fudbalska predstava, a u prvom dijelu bolji je bio naš sastav. Ipak, uvodni minuti pripali su domaćem timu.

Naime, prvi gol na viđen je već u trećem minutu. Nakon akcije „Mogrena“, u šesnaestercu gostiju Nikola Vukčević igrao je rukom, a arbitar Novović pokazao je na ’bijelu tačku’. Siguran izvođač penala za „Mogren“ bio je bivši prvotimac „Lovćena“ Goran Vujović.

Svega osam minuta kasnije, viđen je novi jedanaesterac – ovog puta na polovini domaćih, nakon što je Nikola Draganić srušen u šesnaestercu. Udarac sa 11 metara izveo je kapiten Vladan Tatar, dobro je šutirao, no istakao se golman domaćih Todorović, te je rezultat ostao nepromijenjen.

„Lovćen“ je u tim momentima bio bolji i konkretniji rival, te su se nizale prilike pred golom prvoligaša iz Budve. Iz te inicijative izrodila se i jos jedna velika šansa za poravnanje – u 21. minutu Nikola Draganić je šutirao sa desetak metara, ali se još jednom istakao golman Todorović.

Izgledalo je u tim momentima kako je poravnanje neminovno. Gosti su neprestano napadali, a u 29. minutu stigli su i do zasluženog gola. Nakon kornera i odbijene lopte, Draganić je glavom proslijedio loptu ka Merdoviću, koji je bio na pravom mjestu – golman Todorović ovog je puta bio prinuđen da vadi loptu iz mreže…

1mogrenlovcen2

„Lovćen“ je do kraja prvog dijela bio bolji i nadmoćniji rival, najzrelije prilike za potpuni preokret imali su Kosović i Martinović, no rezultat je ostao nepromijenjen u odnosu na poravnanje iz 29. minuta.

Nedugo pošto se u drugom dijelu krenulo sa centra, „Lovćen“ je stigao do zasluženog vođstva.

Sve se dogodilo u 51. minutu, iz prve konkretnije prilike u nastavku susreta. Bila je to sjajna akcija izabranika Mojaša Radonjića, u čijoj je završnici Martinović centaršutem odlično uposlio Dejana Bogdanovića koji je na efektan način savladao čuvara mreže domaćih.

1mogrenlovcen3

Već u 60. minutu, „Lovćen“ umalo nije došao do ubjedljivijeg vođstva. U odličnoj situaciji bio je Merdović, čiji je šut odbranio Todorović.

U nastavku, šanse naše ekipe ređale su se kao na traci – u izglednim prilikama bili su Kosović, Draganić, Radović i Merdović. Sa druge strane, domaći sastav, koji je isključenjem Radišića ostao sa deset igrača na terenu, gotovo da nije stvorio nijednu konkretniju priliku.

No, uprkos takvom odnosu snaga, „Mogren“ je u 76. minutu bio nadomak izjednačenja. Bila je to gotovo istovjetna situacija kao u trećem minutu – nakon ubačene lopte u šesnaesterac naše ekipe, Vukčević je igrao rukom, te je sudija Novović treći put na današnjoj utakmici pokazao ka ’bijeloj tački’. Izvođač je opet bio Goran Vujović, ali njegov šut maestralnom intervencijom zaustavio je golman Perović.

Finiš je, međutim, donio nevjerovatne događaje. Naime, u posljednja tri minuta viđena su još dva gola.

Prvo je „Mogren“, u 88. minutu, došao do izjednačenja. Goran Vujović izveo je korner, a loptu je ka mreži „Lovćena“ sproveo Kalezić.

1mogrenlovcen5

U momentima kada je djelovalo da će današnji rivali podijeliti bodove, odnosno – da će „Lovćen“ ostati bez zaslužene pobjede, uslijedilo je veliko slavlje brojnih gostujućih navijača. U samoj sudijskoj nadoknadi, Luka Merdović uputio je još jedan u nizu odličnih centaršuteva, a ovog puta odlično je reagovao Nenad Stojanović, koji je našao put do mreže Budvana i obezbijedio cetinjskom prvoligašu nova tri boda!

Bio je to šesti uzastopni prvenstveni meč „Lovćena“ bez poraza – a treća uzastopna pobjeda.

Naše prvotimce do kraja jesenjeg fudbalskog kalendara očekuju još dva susreta. Već u srijedu, „Lovćen“ će u Golubovcima, u revanšu četvrtfinala Kupa Crne Gore, braniti minimalnu prednost protiv „Zete“.

Zavjesa na izuzetan jesenji nastup „Lovćena“ u Prvoj Crnogorskoj fudbalskoj ligi biće spuštena za sedam dana, kada će na Obilića poljani gostovati ekipa barskog „Mornara“.

1mogrenlovcen7

MOGREN – LOVĆEN 2:3 (1:1)

Budva, stadion na Lugovima, gledalaca: 300
Sudija: Novović (Podgorica)

Crveni karton: Radišić (Mogren)

1:0 – G. Vujović 3’ (11m)
1:1 – Merdović 29’
1:2 – Bogdanović 51’
2:2 – Kalezić 88’
2:3 – Stojanović 90’

MOGREN: Todorović, Radišić, Lagator, Marković, Đurišić, Burzanović, Pržica, G. Vujović, Kaluđerović, Racković, N. Vujović.

LOVĆEN: Perović, Vukčević, Mirković, Tatar, Kosović, N. Draganić (Stojanović), Radović (Vušurović), V. Martinović, Halilović, Merdović, Bogdanović.

3 odgovora na 1. CFL (16. kolo): Sjajna partija nezaustavljivog “Lovćena” u Budvi

 • duca kaže:

  Evropo, evo nas…Svaka cast momci. Jos samo da se vrati u prvi tim Mimi Radunovic, Blazo Perutovic.

 • Bajko kaže:

  Fenomenalni Lovcen. Ovu ekipu treba zadrzati svim silama. Ovo je istorijska sansa za Lovcen da ide na titulu i na KUP.
  Nije nerealno ako se prodje u Golubovce u srijedu 🙂

 • 1913 kaže:

  lovćen me raduje kao nikad do sad.molim ljude iz kluba i opštine da u pauzu prvenstva zadrže ove igrače jer su se dokazali na najbolji način.borba!!!

Pitaj ili komentariši

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо
Arhiva objava