Fudbalski klub “Lovćen”, nakon pet godina, opet će nastupiti u polufinalu Kupa Crne Gore. Naš sastav danas je, u revanš susretu četvrtfinala, u Golubovcima poražen od ekipe “Zete” rezultatom 2:1, a kako je prvi duel na Cetinju završen minimalnim trijumfom “Lovćena” – u četvrtu fazu najmasovnijeg domaćeg takmičenja plasirali su se izabranici Mojaša Radonjića.

U Golubovcima je viđena neizvjesna i borbena utakmica, niz uzbuđenja i jedan rezultatski preokret, a navijači oba kluba nadali su se prolazu u polufinale sve do posljednjeg minuta. Na kraju, ispostavilo se da je kapital “Lovćena”, stečen u prvom susretu, bio presudan.


Da će oba rivala u današnji susret ući bez kalkulacija, bilo je izvjesno još uoči početka susreta – s obzirom da su treneri Vukićević i Radonjić na teren izveli najjače sastave.

1zetalovcen1

Prva prilika viđena je već u trećem minutu, i to pred golom domaćeg sastava. Halilović je dodao loptu do Merdovića, koji je poslao loptu pored stative Ivanovićevog gola.

Ofanzivna igra „Lovćena“ urodila je ranim vođstvom već u 10. minutu. Naime, nakon dobrog centaršuta Halilovića iz kornera, Nikola Vukčević odlično se snašao u šesnaestercu „Zete“ i glavom poslao loptu u nebranjeni dio mreže.

Igrači iz Golubovaca pokušavali su doći do poravnanja, što im je i pošlo za rukom u 30. minutu. Naime, tokom napada domaćeg tima, kapiten „Lovćena“ Vladan Tatar u svom je šesnaestercu igrao rukom, te je sudija Dabanović pokazao na ’bijelu tačku’. Jedanaesterac je uspješno realizovao Orlandić.

Svega sedam minuta kasnije, viđena je kolosalna šansa za „Lovćen“. U odličnoj prilici našao se Vuk Martinović, koji je dobro šutirao, a loptu je na putu ka mreži, gotovo na samoj gol – liniji, zaustavio defanzivac „Zete“ Radulović.

U momentima kada su prisutni očekivali da će arbitar Dabanović poslati igrače na odmor, u samom finišu prvog dijela, uslijedio je potpuni preokret. Pogodak za „Zetu“ opet je postigao Orlandić, te su domaći uoči nastavka imali vođstvo od 2:1.

1zetalovcen2

Iako se očekivalo da će nastavak donijeti još uzbudljiviju predstavu, u prvih dvadesetak minuta viđeno je svega nekoliko prilika – uglavnom na polovini domaćih. U 58. minutu, nakon što je Halilović izveo korner, viđena je gužva u šesnaestercu „Zete“ no na kraju Radović nije bio precizan. Dva minuta kasnije u prilici je bio Bogdanović, ali je rezultat ostao nepromijenjen.

Završnica je ipak bila dramatična i neizvjesna, s obzirom da su oba sastava prikazala znatno ofanzivniju igru.

Velika prilika za „Lovćen“, sigurno i najzrelija u drugom dijelu, uslijedila je u 66. minutu. U glavnoj ulozi bio je Nenad Stojanović, koji je, nakon šuta Merdovića i slabe reakcije Ivanovića, sa distance od tri metra poslao loptu neposredno pored stative.

„Zeta“ je u 78. minutu mogla i do trećeg gola, ali je Orlandić, nakon centaršuta Vlaisavljevića, bio neprecizan.

U tom periodu, na suprotnoj strani viđen je sporan momenat – Luka Mirković fauliran je u šesnaestercu „Zete“, ali se sudija Dabanović nije oglasio.

„Lovćen“ je do izjednačenja mogao i u 80. minutu, kada je u šansi opet bio Stojanović, a njegov je šut ovog puta odbranio Ivanović.

Do kraja, nije bilo novih uzbuđenja, te je po posljednjem Dabanovićevom zvižduku uslijedilo veliko slavlje fudbalera i pristalica “Lovćena”.

Plasman u polufinale državnog Kupa kruna je na uspješnu jesen našeg kluba, koja će biti okončana u subotu, prvenstvenim susretom protiv “Mornara” na Obilića poljani.

Mogući protivnici „Lovćena“ u polufinalu nacionalnog Kup takmičenja su ekipe „Petrovca“, „Mogren“ i „Mladost“, koji su nakon 180 minuta igre u četvrtfinalu bili bolji od „Dečića“, „Grblja“ i „Čelika“.

Podsjetimo, prije dvomeča protiv prvoligaša iz Golubovaca, „Lovćen“ je u šesnaestini finala Kupa Crne Gore eliminisao spušku „Zoru“ (1:0), a u osmini finala „Crvenu stijenu“ iz Tološa (8:0, 1:2).

Zahvaljujući današnjem uspjehu, naš klub naći će se među sudionicima pretposljednje runde državnog Kupa nakon tačno pola decenije. Naime, posljednji, a do sada i jedini plasman u polufinale Kupa Crne Gore, „Lovćen“ je ostvario u sezoni 2008/09.

ZETA – LOVĆEN 2:1 (2:1)
Prvi meč: 0:1 (0:0)

Golubovci, stadion Trešnjica, gledalaca: 500
Sudija: Dabanović (Podgorica)

0:1 – Vukčević 10’
1:1 – Orlandić 30’ (11m)
2:1 – Orlandić 45’

ZETA: Ivanović, Radulović, Šoć, Orlandić, Boljević, Krstović (Vukčević), Klikovac, Dujković, Došljak, Vlaisavljević, Radulović.

LOVĆEN: Perović, Kosović, Vukčević, Tatar, Mirković, V. Martinović, Radović, Bogdanović, Merdović, Vušurović (Stojanović), Halilović.

5 odgovora na Kup Crne Gore: “Lovćen” se plasirao u polufinale!

Pitaj ili komentariši

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо
Arhiva objava